pl
AAA
pl
AAA

Przekaż 1% podatku PAH PRZEKAŻ

Twój 1% umożliwił nam w minionym roku między innymi udzielanie pomocy psychospołecznej seniorom i seniorkom we wschodniej Ukrainie, zapewnienie dostępu do wody pitnej osobom mieszkającym w Somalii oraz przygotowanie ich na skutki corocznych susz i powodzi, wsparcie szpitali i klinik w Jemenie, a także sfinansowanie odwiertów i budowy studni w Sudanie Południowym. Twój 1% ma prawdziwą moc pomagania.

Ubiegły rok wpisał się w jeden z najtrudniejszych okresów od dekad. Zmiana polityczna w Afganistanie pogłębiła istniejący tam kryzys humanitarny. Setki tysięcy osób zostało poszkodowanych przez katastrofy naturalne, takie jak silne trzęsienie ziemi w Haiti czy nawracające powodzie w Sudanie Południowym. W Jemenie, w prowincji Marib, miała miejsce eskalacja bardzo brutalnego konfliktu, który trwa w tym kraju nieprzerwanie od 2014 roku. W tragicznej sytuacji znalazły się również migrantki i migranci na polsko-białoruskiej granicy. Skutki kolejnych fal pandemii odczuwalne były także w samej Polsce, gdzie dały o sobie znać wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży. Wszystko to w połączeniu z trwającą obecnie wojną w Ukrainie sprawiło, że w 2022 roku pomocy humanitarnej na świecie potrzebuje rekordowo wysoka liczba osób.

Pandemia postawiła przed Polską Akcją Humanitarną wyjątkowo trudne zadanie. Musimy pomagać tak, aby nie narazić nikogo na zakażenie, stosując wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Mimo wielokrotnie ograniczanych lotów, trwających i nowych konfliktów działamy w sześciu krajach na trzech kontynentach i nieprzerwanie docieramy z pomocą do potrzebujących. Wojna w Ukrainie i jej skutki to dla Polskiej Akcji Humanitarnej zupełnie nowe wyzwanie – największe od czasu wojny na Bałkanach w 1992 roku, kiedy to nasza fundacja po raz pierwszy ruszyła z pomocą humanitarną.

Dlatego prosimy Cię, abyś w tym roku również przekazał/a swój 1% Polskiej Akcji Humanitarnej. Środki z 1% to blisko jedna dziesiąta naszego budżetu, dzięki któremu zawsze jesteśmy gotowi, aby nieść pomoc tak, gdzie jest ona niezbędna. Przekaż w tym roku 1% podatkna PAH!

Wpisz w deklarację podatkową KRS 0000136833

Emerycie, rencisto! Wypełnij oświadczenie PIT-OP i prześlij do swojego Urzędu Skarbowego – w ten sposób Twój 1% trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej!

Możesz też samodzielnie wypełnić swój pit online:

Zobacz, jak nieśliśmy pomoc w 2020 roku

Wszystkie zebrane z 1% środki dokładnie rozliczamy i raportujemy, dzięki czemu masz pewność, że  Twoje wsparcie jest dobrze wykorzystywane! Zobacz, co udało nam się osiągnąć w 2020 roku tutaj lub rok wcześniej tutaj.

PIT 2021: Zmiany w rozliczeniu

Przypomnijmy, że część podatników nie musi już wypełniać formularzy podatkowych. Mogą zrobić to za nich urzędnicy skarbowi. Przywilej ten dotyczy osób składających PIT-37 i PIT-38, czyli zatrudnionych na umowach o pracę i na umowach cywilnoprawnych oraz osób, które są akcjonariuszami giełdowymi.

Podatnicy, którzy postanowią skorzystać z tej możliwości, mogą nadal dokonać rozmaitych zmian w swojej deklaracji np. wskazać Organizację Pożytku Publicznego, która otrzyma 1% ich podatku.

Dowiedz się więcej, klikając w przycisk poniżej.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy można jednocześnie odliczyć darowiznę od podatku i przekazać 1 procent?

Oczywiście! Darowizna wpłacona w roku podatkowym 2019 (czyli do 31.12.2019) jest oddzielnym sposobem wsparcia finansowego organizacji pożytku publicznego. Dlatego każdy podatnik ma prawo do odliczenia od podatku kosztów z tytułu darowizny i jednoczesnego przekazania 1 procent podatku. 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.