Obecnie nasza pomoc obejmuje bardzo szeroki obszar działań, w tym wsparcie finansowe, zapewnienie pomocy psychologicznej i społecznej, wsparcie żywnościowe dla dzieci i młodzieży w kryzysie uchodźczym, pomoc przy zatrudnieniu, integracji, dostępie do nauki języka polskiego czy edukacji. Działania te realizujemy z organizacjami partnerskimi. Nieustannie wspieramy też – finansowo i merytorycznie – polskie organizacje w działaniach pomocowych w ramach specjalnie powołanego NGO Forum.
W czasie najpoważniejszego kryzysu na granicy polsko-ukraińskiej prowadziliśmy punkty pomocowe w Zosinie, Hrebennem i Dorohusku, przekazując najpotrzebniejsze artykuły uchodźcom przekraczającym granicę. Zapewnialiśmy żywność i ciepłą herbatę, koce, wodę, artykuły higieniczne dla dorosłych i dzieci, a także wsparcie w zakresie tłumaczenia, znalezienia lokum czy transportu. Regularnie wspieraliśmy również osoby wewnętrznie przemieszczone, które zatrzymały się w obwodzie wołyńskim, dostarczając im produkty higieniczne i żywność.
Poza wsparciem uchodźców z Ukrainy angażujemy się w pomoc na granicy polsko-białoruskiej. Od początku kryzysu wspieramy organizacje udzielające pomocy bezpośrednio na miejscu, m.in. jesteśmy członkami Grupy Zagranica. W okresie od sierpnia 2022 roku do końca 2024 r. prowadziliśmy magazyn w Białymstoku, z którego aktywiści i aktywistki działający na granicy mogli pobierać potrzebne produkty dla osób przekraczających granicę, w tym ubrania, śpiwory, bieliznę termiczną, żywność czy produkty higieniczne. Od 2025 r. wspieramy działanie magazynu finansowo.
Od 1998 r. prowadzimy w Polsce program Pajacyk, w ramach którego wspieramy zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży w Polsce. Pajacyk finansuje ciepłe posiłki w szkołach i placówkach wsparcia dziennego, a od 2021 r. również działania na rzecz ochrony zdrowia psychicznego. Od wielu lat prowadzimy także projekty związane z edukacją globalną w szkołach i poza nimi.