AAA
AAA

schronienie i pomoc nieżywnościowawpłać

DOSTĘP DO SCHRONIENIA I POMOCY NIEŻYWNOŚCIOWEJ

Schronienie to poczucie bezpieczeństwa i prywatności. To przestrzeń chroniąca przed zimnem, wilgocią, ciepłem, deszczem, wiatrem i innymi zagrożeniami dla zdrowia. To także cały dobytek i możliwość prowadzenia codziennego, godnego życia.

Konflikty i kataklizmy zmuszają ludzi do opuszczenia swoich dotychczas bezpiecznych domów i do ucieczki w poszukiwaniu schronienia z dala od zagrożeń. Przesuwające się linie frontu lub niestabilna sytuacja ekonomiczna i społeczna regionu uniemożliwiają bezpieczne osiedlenie się w jednym miejscu.Osoby uciekające z domów na skutek wojny muszą porzucić większość swojego dobytku, całe swoje dotychczasowe życie.

Dla wielu osób dystrybucja artykułów nieżywnościowych stanowi niezbędną pomoc, przyczyniającą się do ochrony zdrowia, bezpieczeństwa, prywatności i godność. To wszystko konieczne jest, żeby zapewnić bezpieczne warunki dla osób przebywających w obozach.

CO ROBI POLSKA AKCJA HUMANITARNA?

Podejmujemy działania, które pozwolą jak najszybciej zapewnić potrzebującym dach nad głową i przedmioty pierwszej potrzeby. Zapewniamy najbardziej podstawowe przedmioty codziennego użytku takie jak naczynia, sztućce, koce, maty do spania czy kanistry do przechowywania wody. Osoby, które musiały opuścić swój dom wyposażamy w zestawy do budowy schronień tymczasowych.

Aby zapewnić dostęp do bezpiecznego schronienia i pomocy nieżywnościowej m.in.:

  • wyposażamy w materiały niezbędne do budowy tymczasowego schronienia (tarpoliny, namioty, materiały budowlane)
  • odbudowujemy i remontujemy domy (z zachowaniem lokalnych materiałów i technologii i z uwzględnieniem poprawy ich odporności na katastrofy)
  • dostarczamy pakiety nieżywnościowe (zawierające m.in. podstawowe wyposażenie, środki czystości i produkty)

dowiedz się więcej

Brak artykułów

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.