Od 2020 r. Liban boryka się z licznymi wyzwaniami, takimi jak kryzys gospodarczy, niestabilność polityczna i konflikty regionalne, w tym napięcia na granicy izraelsko-libańskiej. Te czynniki znacząco wpłynęły na krajobraz społeczno-gospodarczy, pogłębiając bezrobocie, ubóstwo i brak bezpieczeństwa żywnościowego, zarówno wśród obywateli Libanu, jak i uchodźców przebywających w kraju.
Około 60-70% mieszkańców Libanu to osoby w wieku poniżej 35 lat, a co najmniej 50% stanowią kobiety. Marginalizacja dziewcząt i kobiet oraz bariery stawiane na drodze do aktywnego życia społecznego i zawodowego w Libanie są wielopłaszczyznowe. Jedynie 29% dorosłych kobiet jest aktywnych zawodowo, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na potrzeby młodzieży i kobiet, które są szczególnie dotknięte wyzwaniami społeczno-ekonomicznymi oraz brakiem możliwości wejścia na rynek pracy.
Wykorzystując potencjał osób młodych, a zwłaszcza kobiet, promując spójność społeczną i włączając w działania zrównoważony rozwój środowiska, chcemy przyczynić się jako organizacja do zwiększenia stabilności ekonomicznej i ogólnego dobrobytu społeczności zamieszkujących Liban.