SOS GŁÓD – POMOC POTRZEBNA NATYCHMIASTWPŁAĆ

Rekordowo wysoka liczba osób zagrożonych głodem w Sudanie Południowym. Przez konflikt zbrojny, powodzie i skutki pandemii w tym najmłodszym państwie Afryki 6,5 mln ludzi nie ma wystarczającej ilości jedzenia. Tponad połowa ludności!  

 Apelujemy o natychmiastowe wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego – w 6 regionach ogłoszono już klęskę głodu.   

Problemy z dostępem do żywności w Sudanie Południowym trwają od czasu uzyskania niepodległości w 2011 r., ale nigdy wcześnie nie były tak ciężkie. Toczący się od 2013 r. konflikt zbrojny doprowadził do śmierci setek tysięcy osób, a miliony musiały uciekać, porzucając swoje domy i uprawy. Jednak zeszły rok był wyjątkowo dramatyczny, bo przez zmiany klimatu kraj spustoszyły niszczycielskie powodzie o niespotykanej wcześniej skali. Szacuje się, że przez żywioł ucierpiał ponad milion osób.  

Fala niszczyła wszystko na swojej drodzezmuszając ludzi do ucieczki, zatapiając pola i zabijając zwierzęta gospodarskie. Stojąca woda przez wiele miesięcy uniemożliwiała produkowanie żywności i pogłębiała głód. 


Sytuację dodatkowo pogorszyły skutki pandemii koronawirusa. Masowe bezrobocie, przerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością żywności na rynku i wzrost jej cen sprawiły, że dla wielu osób zdobycie czegokolwiek do jedzenia stało się wręcz niemożliwe.

W Sudanie Południowym pracujemy między innymi w hrabstwie Akobo, gdzie prowadzimy działania ułatwiające dostęp do żywności i wspierające właściwe odżywianie, także wśród najmłodszych. Nasza pomoc objęła tam już 27 tys. osób, w tym 18 tys. dzieci. To bardzo istotne, bo według najnowszych prognoz organizacji Save The Children w 2020 roku w całym kraju głodowało więcej niż milion dzieci – w najbliższych miesiącach ta liczba może wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy!  

 Jesteśmy gotowi, aby zwiększyć skalę działań pomocowych wobec ludzi, których bezpieczeństwo żywnościowe jest zagrożone. Potrzebujemy jedynie Twojego wsparcia, aby móc sfinansować pomoc.  

 Wpłać teraz! Pomóż nam odpowiedzieć na zagrożenie głodem! 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.