WOJNA. MÓJ DOMWPŁAĆ

WOJNA. MÓJ DOM

Konflikty zbrojne, przemoc, łamanie praw człowieka – codziennie zmuszają miliony ludzi do opuszczenia swoich domów i pozostawienia całego dotychczasowego życia za sobą!

W Iraku z powodu konfliktu ponad 2 mln ludzi nadal nie może wrócić do swoich domów. W większości wypadków nie mają do czego wracać. Ich domy zostały zniszczone lub w okolicy wciąż jest niebezpiecznie. Działamy na miejscu, aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących – zapewniamy dostęp do czystej wody i toalet, udzielamy wsparcia finansowego i prawnego, prowadzimy kursy i szkolenia zawodowe. To wszystko pozwala rodzinom na zaspokojenie codziennych potrzeb i powrót do normalnego życia.

Konflikt zbrojny we wschodniej Ukrainie trwa od 2014 roku. W najtrudniejszej sytuacji są ludzie starsi żyjący zaraz przy linii frontu, których nie stać było na wyjazd lub też nie mieli dokąd się udać. Ich domy przestały być miejscem, w którym czują się bezpiecznie. Wielu z nich straciło swoich najbliższych. Opuszczeni, często samotni, żyją wśród odgłosów pobliskich walk. Oprócz wsparcia finansowego, bardzo ważne jest zapewnienie pomocy psychologicznej. Prowadzimy centra pomocy psychospołecznej, gdzie osoby starsze mogą regularnie się spotykać, rozmawiać z psychologiem, poznawać się i zawierać przyjaźnie.

Dom to rodzina, poczucie bezpieczeństwa i prywatności, możliwość prowadzenia godnego życia. Konflikty zbrojne odbierają ludziom tę codzienność. Wpłać i pomóż nam działać! Dziękujemy.

CO ROBI POLSKA AKCJA HUMANITARNA?

  • Prowadzimy centra informacyjno-integracyjne, w których oferujemy konsultacje-socjalne, zawodowe, prawne i psychologiczne.
  • Zapewniamy grupowe i indywidualne sesje psychosocjalne, organizujemy grupy samopomocowe, wydarzenia dla lokalnej społeczności, zapewniamy indywidualną opiekę w domu i zajmujemy się dystrybucją drobnego sprzętu rehabilitacyjnego
  • Prowadzimy długofalowe programy wsparcia finansowego dla osób w potrzebie. Comiesięczne dofinansowanie budżetu domowego umożliwia rodzinie zapewnienie sobie jedzenia, ciepłych ubrań i innych niezbędnych produktów-najlepiej dopasowanych do własnych potrzeb.
  • W miejscach użyteczności publicznej jak szkoły i szpitale remontujemy infrastrukturę wodno-sanitarną.
  • W ramach projektu działa Polski Zespół Reagowania Natychmiastowego w Kurdystanie, który na bieżąco analizuje potrzeby ludności przemieszczającej się na skutek kryzysu. Po rozpoznaniu potrzeb zespół prowadzi dystrybucje grantów finansowych dla najbardziej potrzebujących. Ponadto zapewniamy wsparcie prawne, szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i dotacje na rozwój mikrobiznesów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Brak artykułów

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.