AAA
AAA

Dla szkółMateriały

ZAANGAŻUJ SIĘ EDUKACYJNIE

PAH realizuje nie tylko działania pomocowe, ale także edukacyjne. Wierzymy, że, wiedza to jedna z najskuteczniejszych form zmieniania świata. Dlatego zapraszamy Cię do wspólnego działania. 

Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną i zgłoś klasę, grupę lub szkołę do naszych bezpłatnych programów i akcji. 

Wszystkie programy są przygotowane na ewentualność pracy zdalnej.

Wiem i Działam 
Wiem i Działam to cykl zajęć o mądrym pomaganiu, składający się z minimum 4 zajęć  oraz działania informacyjnego i/lub zbiórki pieniędzy na rzecz osób dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Uczestnictwo w programie proponujemy klasom, grupom, a nawet całym szkołom. Przygotowaliśmy materiały dla wszystkich poziomów edukacyjnych, a zgłoszenia przyjmujemy przez cały rok.  

Godziny Wychowawcze ze Światem
Godziny Wychowawcze ze Światem to całoroczny cykl zajęć, będących zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze. Chcemy nie tylko informować o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtować postawy, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości.
Ten program sprawdzi się nie tylko na lekcjach wychowawczych, ale także na zajęciach świetlicowych i opiekuńczo-wychowawczych.

Szkoła Humanitarna 
Szkoła Humanitarna to  roczny program z obszaru edukacji globalnej, realizowany od 2002 roku. W zależności od edycji nasze zaproszenie kierujemy do szkół ponadpodstawowych, z różnych regionów Polski, które wspólnie z nami zgłębiają wybrany temat. Program ten składa się ze szkoleń dla nauczycieli/ek i uczniów/uczennic, warsztatów w szkołach, scenariuszy zajęć, konkursów, spotkań World Cafe, dyskusyjnych klubów online i wiele więcej. Po rocznej współpracy każda ze szkół, która zrealizuje działania zgodne z kryteriami programu, otrzymuje tytuł Szkoły Humanitarnej.

Programy edukacyjne to nie wszystko!

  • Światowy Dzień Wody z PAH – skorzystaj z naszych materiałów edukacyjnych i zorganizuj obchody 22 marca. 
  • Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc – zamiast przyjmować kwiaty na koniec roku szkolnego (lub inną okazję) zorganizuj zbiórkę na pomoc humanitarną.
  • Summer PAH Academy (Edukacyjne SPA) – coroczne wakacyjne 5-dniowe szkolenie dla edukatorów/ek globalnych 
  • Wypożyczalnia gier edukacyjnych – stworzyliśmy escape room “Otwórz się na Globalne Wyzwania”, wielkoformatowe gry “Wodne wyzwania” oraz “Reporterki i reporterzy na globalnym Południu”, które wypożyczamy szkołom i innym instytucjom.

Jeżeli jesteś szkołą, biblioteką, instytucją lub organizacją chętną do współdziałania, napisz do nas. Dotychczas pracowaliśmy głównie ze szkołami (na każdym etapie edukacyjnym) i bibliotekami, ale jesteśmy otwarci na innych partnerów. 

Jesteś uczniem, uczennicą lub rodzicem? Opowiedz o naszych propozycjach w swojej szkole. 

Korzystaj z naszych materiałów i webinarów 

Organizujemy bezpłatne webinary przybliżające metody i tematy, z którymi pracujemy. Udostępniamy także kursy mailingowe oraz publikacje merytoryczne, m.in. scenariusze lekcji, karty dyskusji, quizy Kahoot. 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapisz się do newslettera edukacyjnego i dołącz do grupy Edukacja PAH na Facebooku lub napisz do nas edukacja@pah.org.pl

Materiały

Pobierz

NASZE PROGRAMY

Edukacja globalna w przedszkolach

Tytuł projektu: Nowe przedszkola w Gdańsku i w Gminie Puck
Wartość projektu: 9 831 877,34 zł
Dofinansowanie: 8 357 095,74 zł

Rozszerzamy nasze działania edukacyjne o przedszkola. Jesteśmy partnerem w projekcie „Nowe przedszkola w Gdańsku i w Gminie Puck”, w ramach którego prowadzimy warsztaty i szkolenia z obszaru edukacji globalnej w 2 przedszkolach w Gdańsku oraz w placówce w Leśniewie. Nauczycieli i nauczycielki wprowadzamy w tematy edukacji globalnej, a dzieciom oferujemy autorskie, angażujące lekcje pokazujące nasze związki ze światem. W projekcie powstaną także… Czytaj dalej…

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze z ich sprzedaży są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH!

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: www.bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.